• Automotive Technology

    James Boykin - Columbus Custom Exhaust - Owner
    Joe Vega - U-Haul Truck Rental - Technician
    Allen Renn - Phenix Firestone - Owner 
    Kenneth Tidwell -  Harris County School District - Bus Shop- Technician
    G.W. Evans - McCarly Transmission - Owner


  • Business Education (CFA/SGS)

    Charles Edwards - Kinetic Credit Union
    Tasha Hall - Insurance Professional
    Daniel Blevins - Anytime Fitness Owner
    David Downey - David Downey Homes LLC
    Jackie Jones - Healthcare Administration
    Kristan Champion - South Girard School Counselor


  • Computer Science

    Debra Plotts - Chattahoochee Valley Community College
    Monica Ojendyk - TSYS
    Elisha Wohleb - Auburn University
    Leane Skinner - Auburn University
    Sheila Larkin - Chattahoochee Valley Community College
    Charlie Bailey - Mobis


  • Culinary Arts

    Michael Fischer - GM, Country Club of Columbus
    Pegi Taylor - WRBL
    Richard Parker - F and B Director, CCC
    Alex Sapp - The River Club
    Eric Arceneaux - GM, The Big Eddy Club
    Austin Scott - Chef Instructor, Jordan High


  • Welding

    Barry Wall - Retired Welding Instructor Central High
    Mike Brown - Jones Welding Supply Sales Specialist
    Ronnie Mcbride - Welding Program Director at Columbus Tech
    William Cooper - Welding Instructor at CVCC
    Ronnie McBride - Columbus Technical College



  • Masonry

    Auzzie Comer - Comer Masonry
    Artis Johnson - Advisor/Retired Educator/Contractor
    C.W. Bynum - Wallace Tech
    Steve Chesser - Advisor / Part-time Contractor
    Greg Pharrams - Pharrams Masonry

  • Business Education (CHS)

    G. Michael Helton - American Capital Partners, LLC
    Gloria Perry - CB&T
    Linda Aiken - HPRC
    Adicia Coulter - Phenix Girard Bank
    Susan Young - CVCC
    Chad Keeter - W C Bradley/Charbroil


  • Carpentry

    Brad Hickman - River City Door Company
    Keith Nolin - Nolin Deck & Fence
    Mike McCraine - Instructor Jordan High School
    Zane Baber - J P Thayer Company



  • Cosmetology

    Sonya Powell - AJ's Beauty Salon
    Michelle Dunlap - J.C. Penney's Salon
    Gabrielle MIller - Cosmetology Student
    Trina Chatman - Totally Different Styles
    Lavelt Stevenson - Master Barber


  • Education and Training

    Tim Loreman - Smiths Station High School
    Tamara Sanders -  PCBOE ESC
    Angel Wilson - PCBOE PCIS

     

     


  • Healthcare

    Alicia Studds - Columbus Regional
    Sheri Nishimura - Fort Benning MACH
    Lakeisha Sneed - Martin Army Hospital and CVCC adjunct
    Bryce Ciancio - PCBOE
    Amanda Hamrick - American Red Cross
    Sherica Derico - Columbus State University Nursing Instructor


  • Television Production

    Cody Baker - War Eagle Productions 
    Mike Pelkey - ESPN